Pátek, 05. 06. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Obchod a služby

LED je vaše světlo budoucnostiLED úsporné žárovky jsou bezpochyby jedním z nejrychleji se rozvíjejících odvětví zahrnující výrobu a obchod se světelnými zdroji. Zajímá vás, jak ušetřit? Kde LED zdroje koupit? Pak čtěte dále.

LED - světlo budoucnosti: LED úsporné žárovky.
LED světelné zdroje jsou světlem budoucnosti. Ví to výrobci i obchodníci, kteří spatřují v LED zdrojích velké možnosti a právě proto se nebojí investovat do nových vývojových projektů týkajících se LED.

Není tomu tak dávno, co si většina z nás spojovala název LED (Light-Emitting Diode) opravdu pouze s diodou svítící na kontrolním panelu popř. kontrolní světlo tam, kde je elektrické napětí. Již v té době ale byly známy jasné výhody tohoto světelného zdroje:

- nízká spotřeba elektrické energie,

- nízká provozní teplota,

- dlouhá životnost,

- lepší odolnost vůči nárazům,

- neobsahuje rtuť.

Příklady použití
A mohli bychom pokračovat dál. Nicméně výše vyjmenované přednosti LED světelných zdrojů vedly k rychlému vývoji a využití LED také pro účely domácností. Chvíli na to se objevili první LED úsporné žárovky a na trhu si našli své vlastní místo. LED žárovky byly v té době známy jako „hnízda“ LED diod, která ve větším seskupení vytvářela světlo, které se uplatnilo především tam, kde nebylo zapotřebí silného světla, zato se vyžadovalo neustálé svícení.

I přes výše uvedené výhody tehdy nemohly konkurovat jiným světelným zdrojům, a to kvůli nižší svítivosti. LED světla byla považována za pouhé „bludičky“, většinou s příkonem max. 3 W. Byl to pouhý mezistupeň a bylo jen otázkou času, kdy se zapracuje na vývoji LED žárovek tak, aby mohly konkurovat i klasickým světelným zdrojům, na které byli lidé zvyklí.

Úkol vývojářů byl tedy jasný. Vylepšit svítivost LED žárovek do takové míry, aby mohla plně nahradit klasickou nebo úspornou žárovku. Podařilo se vyvinout nové tzv. LED High Power chipy, kdy jeden chip vykazuje světelnost jako několik LED diod s větší intenzitou světla. Toto mělo 2 zásadní vlivy na další vývoj LED úsporných žárovek. Jednak se konečně dosáhlo svítivosti, která může konkurovat klasickým světelným zdrojů a zároveň se LED žárovky svými rozměry „zmenšily“ a bylo je možno designově upravit tak, aby se daly použít v již stávajících lampách a svítidlech, kde se dříve používaly klasické světelné zdroje. LED žárovky se začaly vyrábět s klasickou paticí E27 a E14, zároveň také jako LED bodové osvětlení s paticí GU10 nebo MR16. Při příkonu 6 W nahradí taková LED úsporná žárovka i 30 W halogenovou žárovku, při 9 W dokonce 50 W halogenku. Takové LED bodové osvětlení můžete nyní již běžně vidět v obchodech, restauracích, ale i v rodinných domech, kde majitel nechce platit vysoké účty za elektřinu.

Co byste ještě měli vědět
Dnes jsou běžné LED zdroje i při osvětlení veřejných prostor. Vývoj se ale ani tady nezastavil a LED úsporné žárovky přešly v LED trubice, které nahradí i klasické zářivky. Této varianty nyní využívá stále více firem. Především pro výrobní závody pracující ve směnách je tato volba výhodná a přináší značné úspory. LED světelné zdroje se těší stále větší oblibě a tím, že jsou na trhu již několik let, získali si i důvěru zákazníků, takže se pomalu začínají pravidelně používat i k osvětlení veřejných prostor ve městech. Většinu vánočních výzdob na ulicích tvoří LED vánoční řetězy. Nyní se ale objevují LED světelné zdroje také jako náhrada klasického veřejného osvětlení ulic. V Jihlavě již byla tato světla odzkoušena, instalace proběhla i v Praze nebo například v Mnichově Hradišti. Nové LED osvětlení se zkouší v Pardubicích.

Jediná věc, která ještě stále odrazuje investory je pořizovací cena, která je vyšší než u klasických světelných zdrojů. Nicméně při podrobném propočtu investor zjistí, že při častém svícení se mu investice vrátí. LED je světlo budoucnosti a tak i investice do LED světel je i investice do budoucnosti.
(17. 3. 2011 | chavesak)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
about the led light
Dear My Friend , Good day. This is Lisa.Our company specialize in LED lights . We sincerely want to be a partner of you,with the best price and good quality. Best Regards, Lisa

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí