Sobota, 24. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zábava a volný čas

Unikátní Mlynářuv skok v lanovém centru Davidův mlýnUnikátní skok známý především pod názvem „Power Fan“, je teprve druhý v České republice a ani v evropských lanových centrech není úplně běžný. Zajímá vás? Web majitele nabízí řadu informací.

Lanové centrum - Davidův mlýn: Davidův mlýn vám nabízí aktivní prožití volného času. Vyzkoušet můžete rybolov na rybnících, lanové centrum pro děti i dospělé nebo keramickou dílnu.
Adrenalinová aktivita pro každého Mlynářův skok je součástí Lanového centra Davidův mlýn u Kružberku. Ve výšce 12 metrů je umístěna dřevěná plošina, na kterou se dostanete vlastními silami výlezem po skobách zatlučených do kůlu. Účastník oblečen v celotělovém úvazku je zacvaknutý karabinou do lana, které je navinuté na konické cívce. Tímto lanem je jištěn již při výstupu nahoru. Celý adrenalinový zážitek na skoku je tak zcela bezpečný a jištěn nejen na vaší cestě dolů, ale i nahoru. Na plošině pak odvážlivec vykročí do prázdna a padá, přičemž se mu odvíjí lano z cívky, která souběžně roztáčí větrák. Ten pohlcuje vzniklou energii padající osoby a zároveň zabezpečí plynulé přistání na zemi. Kinetickou energii pádu nepohlcuje pružné lano jako u bungi-jumpingu, ale Vaše bezpečné pevné spojení s horolezeckým lanem jehož odvíjením při letu dolů roztáčí větrák, který odporem vzduchu brzdí váš pád.

Jeden příklad za všechny
Překážka je dle majitelů postavena dle evropských norem, obsluhována vyškolenými instruktory a samotné jistící zařízení, vyrobeno v Anglii, má nejvyšší certifikát jištění. Vše si mohou užít jak malí tak velcí. Zařízení fungující na gravitačním principu, spolu s odporem větru roztáčejícím se ventilátorem, umožňuje bez jakéhokoli nastavování skok lidem velmi rozdílné váhy od 25 do 125 kg a všichni dosednou na zem lehce na své vlastní končetiny ne prudčeji než když doma skočíte ze židle.

Mlynářův skok jako jedna se součástí lanového parku Davidův mlýn je samostatná překážka. Je to překážka mezi Vaším tělem a myslí. Není těžká ani fyzicky náročná, ale při jejím zdolání si určitě zažijete neuvěřitelný adrenalinový pocit. Kdo se bojí nesmí do lesa a mlynáři byli stateční chlapíci - to však neznamená, že na tomhle skoku nepřivítá provozovatel i odvážné dívky či ženy, právě naopak.

Princip vašeho zážitku je v samotné cestě nahoru na plošinu a v rozhodnutí udělat z plošinky nahoře krok do prázdna . Samotný let směrem dolů je velmi příjemný se zvyšujícím se odporem a tím postupným zpomalováním až k měkkému dopadu.

Pár poznámek na závěr
V lanovém centru Davidův mlýn je připraveno vyžití pro celou rodinu od těch nejmenších, přes překážky pro dospělé a větší děti až po výše zmíněný unikátní skok.
(28. 7. 2010 | radoado)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí