Středa, 23. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zábava a volný čas

Lacadalet Magazín - Jezero kultur skryté v časePřijďte se přesvědčit o tom, že názory českých mladých lidí obstojí i v konkurenci světa. A že literatura a fotky z DR Kongo zase obstojí před námi. Nebo ne? Jaký je ten jejich svět a jaký je ten náš? Nekomerční projekt magazínu Lacadalet v rámci Poezie pomáhající potřebným v Kongu má co říct.

Lacadalet Magazine: Platforma vzdáleného, ale přece kontaktního poznávání cizích kultur. Česko-konžská mládež se vrhá do kouzel a tajemství literatury.
Na základech projektu Poezie Pomáhá Potřebným v Kongu ve spoluprác s organizací ADECOP kooperující přímo v Kongu vznikl časopis Lacadalet, platforma pro každého a v každém věku, reflektující však hlavně postoj mladých Čechů a Konžanů z daleké Afriky. Díky tomuto projektu bude možné podpořit tamní školství v oblasti těžce zkoušené občanskou válkou. Web, který vám představujeme, ukazuje výřez toho, jak to vidí/me skrze umění a vůbec náš život.

Jeden příklad za všechny
Z oblasti české literatury si můžete pročíst povídky prvního čísla, které procházejí od experimentu po románovou výstavbu a které byly ceněny po celé republice. Jaké ohlasy budou mít u konžských přátel? A jaké ohlasy v nás vyvolávají texty z Afriky?

"Úroveň textů se liší," přiznává autorka webu, ale dodává,"od toho tu máme prostředí blogu, kde mohou publikovat všichni. Na základě reakcí pak postupujeme dále až po otištění na strákách časopisu." Hlavním komunikačním jazykem je zde francouzština, jeden z uředních jazyků DR Kongo. Dále však také čeština a anglčtina. Povídky z různých oblastí společnosti dávají tušit velkou diverzitu a i šanci na nové poznání.

"Těšíme se na všechny čtenáře, neboť tak obohacují celou společnost - a nejenom tu naši."

Projekt je totiž závislý i na návštěvnosti webu, jehož výtěžek putuje na účely podpory školství v Kongu. Mimo jiné chystaná mezinárodní soutěž podpoří smýšlení českých lidí o Kongu a představí africkým dětem Evropu očima Evropanů. "Doufáme, že se tak dostaneme ze začarovaného kruhu," uzavírá autorka.

Co byste ještě měli vědět
V případě neziskové akce jako je Lacadalet rozhoduje každý - i vy. Vy, kdo pročítáte tyto řádky, máte možnost se zapojit, a zjistit tak mnoho nového o Kongu a nechat nahlédnout Kongo do Čech. V čem může nakonec poezie pomáhat?

"V tom, že je zcela individuální. A svět spěje ke globalizaci. Individuální přístup je to, co potřebujeme."
(10. 7. 2009 | lacadalet)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí