Středa, 23. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Vzdělání | Zábava a volný čas

Klub historie letectví - svět historie z ptačí perspektivyKlub historie letectví (dále KHL) z Jindřichova Hradce je zřejmě největším a nejznámějším spolkem na území celé České i Slovenské republiky, který se zabývá mapováním historie - především letecké. Pojďte s námi společně navštívit jeho web.

Klub Historie Letectví - Jindřichův Hradec: Vše o historii letectví - od první světové války až po současnost.
Klub vznikl roku 1990, aby mapoval historii letectví a vojenství. Zajímá se o témata regionální, ale taktéž nadregionální, spojená především s osudy čs. válečných letců na frontách II. světové války. Připraveno bylo přes sto šedesát přednášek a besed a na dvě desítky výstav. Z jeho práce vzešlo více jak dvěstěpadesát novinových a magazínových článků, také několik studií a příspěvků do sborníků na odborných seminářích. Jeho práce byla prezentována taktéž v České televizi, Jindřichohradecké televizi, ale i v TV Nova, TV Prima, Deníku Jindřichohradecka, MF Dnes, Jindřichohradeckém týdeníku, Jindřichohradeckém zpravodaji, Právu, Kurýru apod. Pro Českou televizi připravil tři příspěvky do pořadu Objektiv, pro Český rozhlas zase audioseriál.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Na stránkách klubu najdete zmapovanou celou jeho činnost. Najdete zde vše o tom, co jeho členové připravili (setkání válečných letců, přednášky, besedy, expedice...), ale i to, co plánují do budoucna.

Například v sekci Expedice se v kapitole Honington 2002 dočtete: "Přibližně deset kilometrů od Pihenu se nachází další zajímavá válečná lokalita, která však během II. světové války patřila k mimořádně utajovaným. Jmenuje se Mimoyecques a byla vybudovaná v místě odlehlém od lidí. Němci zde 'provrtali' skalnatý kopec a zároveň na něm budovali obrovské 'betonové monstrum', které mělo sloužit jako základna pro jejich další superzbraň, střely V3."

Na závěr
Pokud vás práce klubu zaujala, navštivte jeho stránky. A třeba pak jednou zavítáte i do Leteckého Muzea v Deštné, kterou vytvořili členové klubu.
(11. 3. 2009 | Bizoonek)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí