Středa, 28. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Elektronika a počítače | Vývoj webu

Nemějte pracovní plochu na počítači. Mějte ji na webu.Také občas zažíváte skutečné peklo, když přejdete od jednoho počítače ke druhému a zjistíte, že s sebou jaksi nemáte soubory, které potřebujete? Tak s tím může být konec. Pokud začnete používat webový desktop Jooce. Umožní vám totiž ukládat si veškeré dokumenty na jeho pracovní plochu - podobně jako si je ukládáte na plochu Windows, Mac OS nebo Linuxu. A kdykoli a kdekoli je otevřít - stejně jako z lokálního počítače.

Jooce: webový desktop přístupný odkudkoli
Jooce se na rozdíl od některých dalších webových projektů netváří jako webový operační systém - jde opravdu pouze o pracovní plochu s několika drobnými funkcemi navíc. K těm patří především instant messenger, lze k nim ale třeba započítat i jednoduchý prohlížeč obrázků.

Příklady použití
Po jednoduché registraci se před vámi objeví pracovní plocha, kterou si můžete jednoduše upravit podle svého vkusu a potřeb. Ikona diskety (kdo neví, co je disketa?) v levém spodním rohu umožňuje nahrát na plochu libovolný soubor z vašeho počítače - a jakmile se nahraje, zobrazí se jeho ikona nebo náhled na ploše. Pokud na něj kliknete, buď se ukáže jeho náhled nebo dojde přímo ke spuštění odpovídající aplikace na vašem počítači (například textového editoru).

Pokud si v Jooce vytvoříte seznam přátel a známých, můžete s nimi komunikovat přes instant messenger - a také jim samozřejmě snadno dávat vědět, zda právě jste či nejste on-line. Nepřehlédněte, že okna pomůcek/aplikací, která právě nepoužíváte, se schovávají za hrany pracovní plochy - a když se k takové hraně přiblížíte, ukáže se ikona, jejímž prostřednictvím lze pomůcky zobrazit.

Na závěr
Jooce je jednoduchá, ale přitom užitečná webová aplikace. Není složitá, na nic si nehraje, ale plní téměř dokonale to, co slibuje: Je totiž vaší všudypřítomnou pracovní plochou. A vaše dokumenty jsou na ní uloženy přehledně a spolehlivě. Nezanedbatelnou výhodou je i to, že přístup k dokumentům je zatím velmi svižný.
(24. 11. 2008 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí