Pátek, 23. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Vývoj webu

On-line nástroje a služby, které si zamilujetePotřebujete-li zjistit svou IP adresu, nastavení svého prohlížeče, chcete-li dotázat nějaký DNS server nebo WHOIS server, abyste zjistili více informací o vyhlédnutém webu, pak budete nástroje, o kterých tu dnes bude řeč, určitě milovat. Mimochodem – nabízejí toho ještě daleko více. A zdarma.

Kloth.Net: Sada on-line nástrojů a služeb, například iplocate nebo dig.
Web Kloth.Net se věnuje hlavně radiové komunikaci (letecké a námořní) a internetu (DNS nslookup, whois, bad bots) - i anti-spamu. Velmi zajímavá je právě sada on-line nástrojů a služeb zmíněná výše. Dovoluje vám totiž rychle a snadno získat informace, které můžete potřebovat ke své práci v on-line světě.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
A jaké konkrétní nástroje tedy jsou na Kloth.Net k dispozici? Například nslookup – hledání určité adresy serveru v DNS serveru. OK, tento nástroj již není doporučován, ale nevadí, nechybí tu ani nástroj Dig pro hledání v DNS. A najdete tu i hledání ve whois – takže snadno získáte informace o vybrané doméně.

Nestačí? Zkuste iplocate pro převod adres IP V4 mezi různými formáty, mj. decimálním nebo hexa, a k lokalizaci dané adresy. A nechybí tu ani starý dobrý ping, traceroute pro trasování cesty ke vzdálenému hostiteli nebo serverinfo pro zjištění, na čem běží vybraný server.

Co byste ještě měli vědět
Pokud vám to ještě stále nestačí, zkuste Multi DNSBL-check abyste zjistili, jestli je daná IP v4 adresa na blacklistu – tedy na černé listině – jako známý zdroj spamu, nebo Selcall pro Maritime Mobile Service. Můžete také získat aktuální datum a čas z NTP serveru a dokonce i (čínský :-) koláček štěstí (Fortune Cookie). Stačí vyzkoušet...
(18. 5. 2009 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí