Pátek, 27. 11. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Finance a podnikání | Úřady a instituce

Bohatý informační servis nejen pro podnikatelePotřebujete-li rychle najít nějaký zákon, inspirovat se vzorovou smlouvou, zjistit informace o možných formách svého nového podnikání nebo si jen ujasnit význam nějakého termínu z oblasti ekonomie a podnikání, pak rozhodně zamiřte na web Business.Center.cz. Ten již řadu let všechny tyto - a řadu dalších informací přináší v přehledné a pravidelně aktualizované podobě.

BusinessCenter: Zákony, smlouvy a další cenné informace nejen pro podnikatele.
K přehlednosti webu přispívá skutečnost, že již v hlavním vodorovném menu najdete všechny nejčastěji hledané položky - tedy v Zákonech například Občanský zákoník, Obchodní zákoník nebo Zákoník práce, ve Financích třeba Daně nebo Cestovní náhrady, v Úřadech Finanční úřady nebo Živnostenské úřady a podobně. Pokud na libovolnou z hlavních voleb menu (například Zákony) kliknete, ukáže se vám stránka s výrazně širší nabídkou možností.

Najdete tu například...
Na webu Business.Center.cz najdete kompletní zákony ČR, a to v aktuálním i v minulých zněních, na stránkách věnovaných financím pak třeba databázi bank, ale třeba i úrokové míry ČNB. A také další předpisy. Dozvíte se tak například, že „Právnické osoby přijímají i zákonné peníze opotřebované oběhem, pokud se jimi platí a pokud jsou celé a celistvé... Fyzické osoby mohou přijetí oběhem opotřebovaných nebo poškozených zákonných peněz odmítnout.“ (Vyhláška č. 37 České národní banky)

Pokud začínáte s podnikáním, přivítáte nejspíše zveřejněný postup zakládání nejčastěji využívané právnické osoby - společnosti s ručením omezeným i základní informace o dalších možných právních formách. Hodit se vám můžou i informace ze živnostenského nebo pracovního práva.

Pár poznámek na závěr
Na českém internetu je řada stránek věnovaných podnikání a zákonům s ním spojených. Málokteré z nich jsou ale tak přehledné a propracované jako Business.Center.cz. V některých oblastech sice budete potřebovat ještě využít i další zdroje (třeba u právnických osob zcela chybí informace o postupech založení jejich jiných forem než společnosti s ručením omezeným), celkově je však existence tohoto webu rozhodně přínosem a je dobré mít jeho existenci na paměti.
(25. 10. 2008 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí