Pátek, 23. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Cestování

Komfort a nízké náklady - současný trend v cestováníJste cestovatelé - individualisté? Milujete cestování, ale nesnášíte masovou turistiku? Máte rádi při cestování komfort? Pokud jste alespoň na jednu z uvedených otázek odpověděli kladně, možná je home exchange pro vás to pravé ořechové. A co to vlastně je – home exchange?

Home Exchange Czech: Web pro neobvyklou dovolenou. Vyměňte na chvíli svůj byt či dům za jiný.
Začalo to před více než padesáti lety. Několika americkým učitelům žijícím s nízkým životním rozpočtem se zachtělo cestovat, a protože si nemohli dovolit zaplatit hotel, domluvili se se svými přáteli, že si po čas dovolené vymění své domovy. Nápad se ujal a vznikla tak výměnná dovolená.

Za těch několik desítek let se vytvořila po celém světě velká komunita lidí, kteří cestují pouze tímto způsobem. A přesto, že jedna z největších výhod home exchange je úspora cestovních nákladů (a to nejméně 50 %!). "Účastníci tohoto způsobu cestování nejsou rozhodně žádní chudáci. Podle statistik jsou to lidé se středním a vyšším vzděláním, vyššími příjmy a samozřejmě zcestovalí a cizích jazyků znalí. Jsou to majitelé atraktivních nemovitostí, pro něž výměnná dovolená není způsob jak ušetřit na ubytování, ale jakási filozofie, které lze dobře rozumět. Ne každý umí strávit přecpanou pláž s nevychovanými turisty, kteří každý večer pořádají nájezdy na hotelové švédské stoly. Pro někoho dobře strávená dovolená znamená pohodlí a klid, nezávislost a autenticitu. To všechno home exchange nabízí," říkají autoři projektu.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Na www.HomeExchangeCzech.cz si můžete prohlédnout databázi nabízených nemovitostí k výměně v ČR či zahraničí nebo se rovnou zaregistrujete a vytvoříte si svůj profil. Poté může vložit svoji jednu nebo více nemovitostí (byt v Praze, chalupu). Pokud se vám v databázi zalíbí nějaká nemovitost, můžete po registraci kontaktovat majitele. Na stránkách se rovněž nachází užitečné tipy a triky pro začátečníky a často kladené dotazy. Nemálo pozornosti je věnováno bezpečnosti celého systému, včetně např. prvotní zcela anonymní komunikaci mezi majiteli přes osobní schránku.

Co byste ještě měli vědět
Projekt je zcela nový a databáze je zatím neúplná. Majitelé ale doufají, že si home exchange najde mnoho českých příznivců a do krásných Čech přivede spoustu zahraničních hostů!
(22. 4. 2009 | hanafd)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí