Pátek, 27. 11. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Vývoj webu | Zábava a volný čas

Editor obrázků zdarma i další skvělé grafické nástrojePotřebujete upravovat obrázky, navrhovat loga nebo vytvářet strhující grafické efekty pro svůj web? A chcete k těmto účelům použít nějaký nástroj, který je zdarma? Pak určitě zvažte použití nástrojů z webu Aviary. Používají se velmi snadno, nabízejí řadu zajímavých funkcí a jsou zdarma.

Aviary: Editor obrázků zdarma s řadou zajímavých funkcí a s doprovodem dalších grafických nástrojů.
Nástroje Phoenix Image Editor, Peacock Visual Laboratory, Raven Vector Editor a Toucan Color Palettes byste si rozhodně měli zapamatovat. První dvojice a Toucan jsou nyní ve stádiu betaverzí, Raven je alfa verzí. Při jejich používání byste ale neměli narazit na žádné závažnější potíže. I když jsou to online nástroje, pracuje se s nimi podobně jako s desktopovým softwarem – včetně nahrávání obrázků z disku a jejich ukládání tamtéž. Každý z nástrojů spustíte na jeho stránce tlačítkem Launch.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
A čím vlastně je Phoenix Image Editor, který stojí v centru nástrojů Aviary? Jeho autoři říkají: „To jsou všechny funkce Photoshopu, které skutečně potřebujete, za zlomek ceny. A už jsme zmínili možnost skupinové spolupráce? Vytvářejte a upravujte (svá díla) spolu s celým světem!“ Phoenix opravdu nabízí klíčové funkce desktopových programů pro úpravu obrázků. Je tu řada štětců, magická hůlka i několik módů pro prolínání obrazu. Nechybí práce s vrstvami. Ani import obrázků ze služeb jako jsou Flickr, Picasa nebo Facebook.

Peacock Visual Laboratory je skutečnou grafickou laboratoří, ve které lze vytvářet strhující grafické efekty. Experimentujte zde s bitmapovou grafikou, propojujte různé generátory, efekty a nástroje, kombinujte terény a vzorky – prostě nechte se unášet svou tvořivostí.

Raven Vector Editor a Toucan Color Palettes přidávají práci s vektorovou grafikou a s barevnými paletami. Určitě je při návštěvě Aviary neopomiňte.

Pár poznámek na závěr
Kromě výše zmíněných nástrojů najdete na webu Aviary také galerie grafiky, návody a fórum. Pokud tedy potřebujete nějakou inspiraci, zkuste ji najít zde. A mimochodem – to nejlepší z nejlepšího najdete v síni slávy (Hall of fame). Určitě stojí za vaši návštěvu.
(23. 2. 2009 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí