Středa, 28. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Elektronika a počítače

Extra: Google Android, nový OS pro mobilní telefonyZajímá vás nový operační systém (od Google) pro mobilní telefony, který je vydaný pod open-source licencí (zcela zdarma a s otevřeným kódem)? Který vyniká svou orientací na dotykové ovládání telefonu? Pak určitě zamiřte na stránky Google Android, které jsou tomuto systému věnovány.

Android Google: Stránky věnující se novému operačnímu systému pro telefony - Google Android, Novinky, Návody, Telefony, Fórum.
Google pro zajištění dobrého technického zázemí pro svůj projekt založil tzv. Open Handset Alliance, což je skupina výrobců, vyrábějící telefony pro Google Android. Do této aliance patří i takoví giganti jako jsou společnosti Asus, Garmin, HTC, Sony Ericcson, LG, Motorola, Samsung a další. A vy si můžete vyzkoušet Android Google v on-line Emulátoru, který je na stránkách Google Android také k dispozici.

Příklady použití
Android Google Novinky: Telefon s Androidem HTC Dream (T-Mobile G1), má do české republiky dorazit začátkem tohoto roku, a bude ho možné zakoupit u operátora T-mobile i s výhodným datovým tarifem na internet, jelikož tento telefon dokáže velice efektivně využít internet a to od navigace Google maps, až po každodenní práci ve formě čtení emailu. Aktuální novinky pro Android najdete vždy pod odkazem Novinky.Přístroje pro Androida: Díky tomu že Android je bezplatný a otevřený systém, předpokládá se, že i telefony s tímto systémem budou levnější a lépe vybaveny; nasvědčuje tomu i první telefon pro Androida HTC Dream (T-Mobile G1), který je vybavém dotykovou obrazovkou, bluetooth a wifi připojením, gps modulem i pohybovým senzorem. I ucelený přehled všech telefonů najdete na uvedeném webu.Android Aplikace: Díky otevřenému kódu samotného systému Google Android, je velice jednoduché naprogramovat si vlastní aplikaci, a proto vznikají velice zajímavé programy. Mezi ty nejzajímavější patří: CompareEverywhere - po přečtení čárového kódu na zboží pomocí fotoaparátu v telefonu, je schopna vyhledat nejlevnější zboží v okolí a dokonce Vám je ukáže i na mapě. Shazam - stačí když odposlechne kousek hudby, třeba z reklamy v televizi a hned ví co je to za písničku i s interpretem. Přehled aplikací s popisem najdete pod odkazem Software.Návody: Chtěli byste si Google Android vyzkoušet, ale nemáte žádný telefon s tímto operačním systémem? Nevadí, nabízí se zde možnost vyzkoušet Androida na PC pomocí plnohodnotného emulátoru, který slouží nejenom pro ukázku OS samotného, ale i vývojářům Android aplikací pro jejich otestování. Návod jak zprovoznit Android Emulátor na vašem PC, ale i další návody najdete pod odkazem Návody.

Co byste ještě měli vědět
Google to s Androidem myslí vážně a kromě obrovské marketingové podpory a propagace, přišel i s možností diskutovat o Androidu v Komunitě na Fóru. Vzhledem k tomu že se Android Komunita se velice rychle rozrůstá, na uvedeném webu nechybí rovněž odkaz na vlastní fórum. Tak neváhejte...
(16. 1. 2009 | mach44)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Android je super
Jen co našetřím tak si něco takovýho koupim. Moc pěkná věcička. A dobrej webík.

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí