Středa, 28. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Finance a podnikání | Vývoj webu

Neplaťte za fotografie! Použijte kvalitní fotografie zdarmaMožná to zní jako sen, ale je to realita. Klidně navštivte tuto rozsáhlou galerii fotografií, vyberte si z ní, co chcete a pak to zdarma použijte. Na svém blogu, komerční webové stránce nebo dokonce v tisku. 350 000 kvalitních fotografií k bezplatnému použití tu čeká jen na vás. Vítejte na stránkách Stock.XCHNG.

Stock.XCHNG: web nabízející kvalitní fotografie zdarma. Přes 350 000 fotografií k téměř neomezenému použití.
Doplněno: Zde je další zajímavá fotogalerie fotografií zdarma - Open ImageBank - a umí i česky.

Můžete si prostě jen prohlížet jejich rozsáhlou galerii, ale můžete si odtud i libovolné fotografie zdarma stahovat a nebo sem uploadovat ty své – a sdílet je s ostatními. „SXC, to je přátelská komunita nadšených fotografů, kteří velkoryse nabízejí svou práci těm, kdo ji potřebují, zdarma,“ říkají majitelé webu. Pokud chcete, můžete s ostatními členy komunity komunikovat na fóru.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Stock.XCHNG obsahuje obrázky uploadované členy webu. Ty jsou rozděleny do množství kategorií, například: Mrakodrapy, Venkov, Media, Hračičky, Senioři nebo třeba Ženy. Všechny obrázky a fotografie jsou vlastnictvím SXC a (nebo) jejích členů a jsou chráněny copyrightem. Jejich použití se řídí licenční smlouvou, která je povoluje použít zdarma. Ti, kdo obrázky uploadovali, musejí potvrdit, že za jejich použití nebudou chtít žádné peníze ani od SXC, ani od těch, kdo je použijí.

Fotografie můžete použít téměř k čemukoli (pokud to je čestná činnost). Můžete je použít při tvorbě svého webu, k ilustrování blogu, k multimediální prezentaci, vložit je do svého videa nebo je otisknout v knize či časopisu. Co ale vážně nesmíte - prodávat je a distribuovat. Žádné tištěné reprodukce jednotlivých fotografií! V některých případech musíte o použití fotografie informovat autora nebo ho alespoň uvést. Veškerá omezení jsou uvedená u každé fotografie, kompletní přesná pravidla pak na webu SXC.

Co byste ještě měli vědět
Za obrázky na webu jsou zodpovědní lidé, kteří je uploadovali. „SXC nemůže být činěna zodpovědnou za jakékoli škody způsobené nepřesnými informacemi na jejím webu,“ říkají vlastníci Stock.XCHNG. A to je pravděpodobně jediná nevýhoda tohoto webu – pokud nastane s licencí na použití fotografií jakýkoli problém, bude to váš problém.
(28. 1. 2009 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
StockPhotos.sk
Katalóg a vyhľadávač StockPhotos.sk má tiež zalistovaných niekoľko tisíc obrázkov zdarma.
http://petr.vaclavek.com
No ono je takovych webu vice - tady je prehledny seznam i s popisem na co se jednotlive servery nabizejici free fotky zameruji: http://petr.vaclavek.com/article/535/fotky-zdarma-pro-webdesign
Jen je trochu opruz
ze musis dat nekterym autorum vedet. Ale jinak OK.
Tak to je teda mazec.

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí