Neděle, 27. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Cestování | Vzdělání

Podívejte se na fotografické album ZeměVždy miloval cestování. Viděl spoustu míst v USA a v Evropě, ale chtěl více - Angkor Wat v Kambodži, Macchu Picchu v Peru, tučňáky v Antarktidě. A protože nikdy neměl tolik času, aby všechna tato místa navštívil osobně, použil Google maps a Flickr, aby je mohl navštívit virtuálně. Díky svému mashupu EarthAlbum.com.

EarthAlbum.com: Zajímavý mapový a fotografický mashup Google maps a Flickru.
„První verzi lifespree exploreru jsem spustil asi před týdnem a půl prostřednictvím programmableweb.com. Web brzy získal hlas na stumbleupon.com – a příští týden jsem měl 10 000 hitů od uživatelů tohoto webu a můj web se na chvíli na stumbleupon stal jedním z nejpopulárnějších (více než 5 000 hlasů),“ psal autor EarthAlbum.com v září 2006. A nyní – v roce 2009 – je jeho web stále populární a nabízí řadu novinek.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Díky EarthAlbum.com můžete navštívit řadu míst světa. Prostě klikněte na libovolné místo na mapě a EarthAlbum.com vám ukáže fotografie z tohoto místa. Mapu používejte tak, jak jste zvyklí – přibližujte si ji nebo oddalujte, posouvejte podle potřeby a pak prostě klikněte – na Indii, na USA, na Vietnam. Nebo kamkoli jinam. A pak už si jen užívejte fotografie z těchto zemí.

Ale to není vše. Můžete totiž upřesnit, jaké fotografie vlastně hledáte. Hledáte indické dívky? Klikněte na Indii a zadejte hledání slova girls. Zajímají vás české stavby? Přibližte si Českou republiku, klikněte na ni a hledejte slovo buildings. Zajímají vás květiny z Vietnamu? OK, prostě na něj klikněte a hledejte slovo flowers. A pak už si jen užívejte fotografie květin.

Pár poznámek na závěr
Pokud jste nadšenými uživateli Flickru, můžete EarthAlbum použít k procházení skupin Flickru (Flickr group) tím, že prostě vytvoříte speciální URL. Uživatelé si také mohou vytvořit své vlastní album na zvolené adrese. A EarthAlbum nabízí ještě mnohem více. Pokud vás zajímají podrobnosti, určitě navštivte blog autora webu na stránce s titulkem About. Dozvíte se tu spoustu zajímavých informací (v angličtině).
(7. 1. 2009 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí