Úterý, 01. 12. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zábava a volný čas

Vytvořte si zdarma své vlastní fontyPotřebujete – nebo chcete – mít své vlastní počítačové písmo? Takové, které vypadá třeba jako váš rukopis? Žádný problém. Můžete ho mít, za pár minut a zdarma. Představujeme vám on-line generátor fontů, díky kterému budete mít své vlastní OpenType fonty během pár okamžiků.

YourFonts.com: Web, na kterém si můžete zdarma vytvořit své vlastní fonty (písma).
Web YourFonts.com vám dovolí nahrát velký obrázek obsahující vámi napsaná písmena a na jeho základě pro vás vytvoří font. Jeho autoři vytvořili velmi dobrý rastrovací algoritmus, takže výsledkem budou skutečně velmi kvalitní vlastní fonty – a zdarma. Potom tyto fonty (písma) můžete použít v jakémkoli programu, třeba i v Microsoft Wordu, PowerPointu apod.

Příklady použití
Pokud chcete svůj vlastní font, začněte tím, že si stáhnete a vytisknete tabulku (template), do které vyplníte svá písmena. Ta je k dispozici jako PDF nebo jako obrázek. Doporučeno je využít formát PDF.

Potom tabulku vyplňte – tedy napište svá písmena. Použijte vhodnou tužku nebo pero a napište písmena tak, jak normálně píšete. Nebo jakkoli jinak, jestli chcete. Napište všechna písmena, která mají být obsažena ve vašem písmu (fontu).

Teď už jen tabulku s písmeny naskenujte (můžete ji i vyfotit digitálním fotoaparátem). Získaný obrázek nahrajte na web YourFonts.com a zjistěte, zda se písmena správně převedla. Ano? Skvělé! Tak už si je jen stáhněte a nainstalujte do svého počítače. Hotovo. Teď už je můžete použít podle svého.

Ještě několik poznámek
A to je vše. Váš vlastní rukopis může být převeden do fontu zdarma a během několika okamžiků. Dokonce k němu můžete přidat i vlastní podpis. A teď už jen personalizujte své texty ve Wordu, vytvořte si historii písem vaší rodiny a vůbec podnikejte se svými písmy, co se vám zlíbí.
(23. 3. 2009 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
POZOR neni to zadarmo
Pozor neni to zadarmo!!! zkoušel jsem to přišel jsem o fond braillovo písmo CZ nechaly si ho odeslat ale za poslání instalace se platí.8 dolarů
kecy free
Chtějí za to 14,95 dolarů a ne free.
Tak větší kravinu, jak spáchat font jsem ještě nečetl. To je něco jako Jáchyme hoď ho do stroje. Zkuste si někde přečíst jak se vyrábí font, tedy myslím profesionálně, tak aby to fungovalo.
Skvělé
Proč by nešlo mít vlastní fonty na netu? http://zdrojak.root.cz/zpravicky/cufon-nestandardni-fonty-na-webu-bez-flashe/
Skvělé
Něco takového jsem dřív sháněl, ale nepořídil...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí