Pátek, 23. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Vývoj webu

OXID eShop Community Edition: E-shop zdarmaZářijové vydání Extra PC přineslo článek o řešení OXID eShop Community Edition, které je určeno pro prodej na internetu a dá se stáhnout zcela zdarma. Součástí článku byl i rozhovor s Petrem Uttendorfským, ředitelem divize eSales, která se zabývá komerčními implementacemi i upgrady open source verze OXID eShopu. A my zde máme další informace.

OXID eShop: Řešení pro e-shopy.
OXID eShop Community Edition je flexibilní a osvědčený open source software nedávno oceněný evropskou cenou OSBA 2009 (Opens Source Bussiness Award). Přišel k nám z Německa a v současné době jej pro prodej na internetu využívají desetitisíce zákazníků z celého světa. Letos v květnu se dostal tento software i do České republiky v českém lokalizovaném vydání a s počeštěnou instalací. Přinesla jej firma oXy Online, výhradní dodavatel řešení OXID eShop Professional Edition u nás a na Slovensku.

Najdete tu například...
Čtenáři Extra PC si mohou tento software stáhnout přímo z přiloženého DVD nebo prostřednictvím webových stránek www.oxid-eshop.cz - download Community Edition.

Software je postaven na skriptovacím jazyku PHP a MySQL databázi, takže jej lze provozovat i na libovolném webhostingu.

Balíček obsahuje instalátor, který vás provede instalací krok za krokem, aniž byste potřebovali hlubší technické znalosti. S trochou nadsázky lze říct, že po instalaci stačí zadat název vašeho e-shopu, adresu firmy, přidat produkty, kategorie a můžete začít prodávat na internetu. Díky moderní, standardy dodržující, architektuře je tento open source software snadno přizpůsobitelný potřebám každého provozovatele e-shopu. OXID eShop Community Edition je licencován jako bezplatný open source software s licencí GNU GPLv3.

OXID eShop Community Edition je volně dostupná verze profesionálního systému pro prodej na internetu OXID eShop Professional Edition a má podobné funkce jako tato komerční verze. Díky tomu obsahuje pokročilé funkce patřící do oblasti dražších řešení. Setkáte se zde například s propracovaným systémem prodejních a dopravních metod, slev, dárkových kupónů a s množstvím dalších nástrojů podporujících internetový marketing. V základu jsou již obsaženy varianty produktů, porovnávaní produktů mezi sebou, zákaznická hodnocení a recenze.

K open source řešení existuje rozsáhlá dokumentace, která umožňuje uživatelům samostatně rozšiřovat funkcionalitu OXID eShop Community Edition a snadno upravovat vzhled e-shopu podle vlastních představ a přání zcela bez omezení. Díky podobné stavbě tohoto i profesionálního systému je přechod na verzi Professional Edition nebo Enterprise Edition velmi jednoduchý, takže pokud se někdo rozhodne časem přejít na komerční garantované řešení se zakázkovými úpravami a zákaznickou podporou a garancí služeb, není to žádný problém.

Co byste ještě měli vědět
Přehled nejdůležitějších vlastností OXID eShop Community Edition: Vynikající funkcionalita podporující nejmodernější B2C a B2B řešení, Snadná instalace a rychlé spuštění

SEO založené na nejmodernějších technologických standardech

Optimalizované uživatelské rozhraní, Česká a slovenská lokalizace e-shopu i administrace, Integrace marketingových nástrojů, Snadná správa pomocí jednoduchého administračního rozhraní, Integrovaný redakční systém (CMS), Rozsáhlé možnosti úprav vzhledu a funkcionality, Jasný a dobře zdokumentovaný zdrojový kód, Modulární objektově orientovaná architektura pro snadné rozšíření a úpravy funkčnosti, Kvalitní mnohokrát otestovaný software, Plná rozšiřitelnost verze na OXID eShop Professional Edition a Enterprise Edition beze ztráty dat.
(11. 11. 2009 | J.Oborna)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí