Úterý, 01. 12. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Vývoj webu | Zábava a volný čas

Knihy a e-knihy ke stažení zdarmaChcete si dobře počíst a nezaplatit ani korunu? Nabízíme vám přehled míst, kde si můžete stáhnout nebo on-line číst knihy a e-knihy zcela zdarma. V seznamu jsou přitom jak kvalitní odborné publikace, tak i beletrie, a to nejen starší, ale i zcela nová.

e-Kniha zdarma: Neobvyklá sci-fi Příště se zmrazit nenechám, kterou můžete snadno prolistovat i číst. (Doba načtení: 20 - 90 sekund.)
Na rozdíl od dalších článků na OkoWebu tentokrát nenabízíme jen jeden odkaz, ale hned několik. Ten první jsme tentokrát věnovali novince – zveřejněna totiž právě byla úplná verze sci-fi Příště se zmrazit nenechám, která vyšla tiskem teprve před dvěma lety. Na jejím webu si můžete knihou snadno listovat - díky provedení téměř stejně jako papírovou - i si ji celou přečíst. Pozor – kniha je rozsáhlá a její načtení může trvat 15 – 90 sekund, dle prohlížeče a rychlosti připojení. (Náš tip: Pokud se vám zobrazí malé stránky, stiskněte nejprve klávesu F11 pro zobrazení prohlížeče přes celou obrazovku a potom klikněte na lupu nahoře.) Tato elektronická kniha bohužel nepodporuje záložky, doporučujeme tedy vždy poznamenat si, kde jste skončili se čtením.

Pokud si knihu chcete stáhnout do čtečky e-knih, pak je pro vás určen tento odkaz: zdarma stáhnout eknihu.

Najdete tu například...
Čtete-li si rádi o cestování, ale zajímá-li vás třeba i otázka výzkumu v oblasti lidské nesmrtelnosti zkuste tyto knihy ke stažení zdarma na Slasti.cz. Najdete tam i odkazy na další zdroje.

Pokud máte rádi knihy Karla Čapka, najdete jeho knihy ke stažení zdarma na webu Městské knihovny v Praze. Dostupné jsou v řadě různých formátů a nechybějí samozřejmě díla jako Krakatit, R.U.R. nebo Ze života hmyzu.

Ke knihám pro zábavu se ještě vrátíme, ale teď se podívejme i na knihy odborné. Pokud vás zajímají počítače, určitě zamiřte na e-knihy zdarma ke stažení na BusinessIT.cz - jak už název napovídá, najdete tam odborné IT knihy zaměřené na IT profesionály. Vynikající knihovna odborných knih ke stažení zdarma je na webu Microsoftu. Najdete tu tituly věnované technologii Silverlight 3, programování v C++, Business Intelligence a řadě dalších populárních témat.

Odborné knihy ke stažení zdarma zaměřené především na open-source najdete na webu Rootu. Jsou zaměřeny na linuxové distribuce, open-source bezpečnostní produkty, ale třeba i na PHP 5 nebo Ruby.

A od odborných knih se vrátíme zpět ke krásné literatuře. Řadu známých knih ke stažení zdarma najdete na webu Dobré knihy. Za všechny jmenujme třeba tituly Robinson Crusoe, Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha, Markýz de Sade:Julietta aneb Slasti neřesti nebo Bílý tesák.

Dalším vynikajícím zdrojem knih zdarma je Projekt Gutenberg. Knihy jsou tu roztříděny do kategorií, najdete tu klasiku i odbornou literaturu. Za zmínku jistě stojí třeba tituly Dějiny magie nebo Kámásútra.

A dříve byl dobrý i web Palmknihy, který je ovšem dnes zaměřen v podstatě již jen na prodej e-knih.

Chcete-li mít při stahování knih celosvětový záběr, zkuste vyhledávání plných knih na Knihy Google. Zadejte název autora nebo knihy, ve výsledcích si pak můžete zvolit, že chcete zobrazovat Pouze úplné zobrazení – tedy knihy, které jsou zdarma k dispozici kompletní.

Plné verze i náhledy knih i časopisů z celého světa pak obsahuje web projektu Scribd. Rozsah titulů sahá od knih (vše anglicky) Zázrak života a Francouzská revoluce třeba až k náhledu knihy Srdce vraha.

Potřebujete-li pro svou čtečku mapy měst, zkuste projekt eBookMaps - eKnihy s mapami zdarma.

Na závěr
Na webu je dnes on-line k dispozici skutečně velké množství knih, které jsou ke stažení zcela zdarma – a přitom naprosto legálně. A samozřejmě ještě daleko více nelegálně. My jsme vybírali pouze z té první skupiny – a věříme, že tam najdete řadu knih k přečtení.
(20. 8. 2009 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
www.eknizky.sk jedine doporucujem
pomoc
Také mi to už hodně dlouho nereaguje na heslo:(. Pomozte, prosím,
Cena eknih
Pokud je cena eknihy vyšší, než 10 korun, jde o cenu velmi nemravnou, kterou dokáže zaplatit jen nerozumný člověk.
svobodní čtenáři
Je mi strašně líto, že stránky http://www.svobodni-ctenari.cz/ nefungují. Mohl by mi někdo poradit, kde najdu podobné stránky. Svobodní čtenáři byli perfektní, škoda :(
Neee
Dobrý den, neví někdo, co se stalo s knihovnou svobodných čtenářů? Děkuji za odpověď

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí