Neděle, 27. 09. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Cestování

Dovolená v Egyptě - Jakou destinaci zvolit?Jestli vás a vaši rodinu láká rušno a historie dohromady, tak by vaše prázdninové cesty měly směřovat do Alexandrie. A naopak, jestli jedete sám nebo sama, zajeďte na místo vyhledávané mladými lidmi, které je jako stvořené pro romantiku - právě takový je Dahab.

Zájezdy do celého světa: Dovolená, zájezdy, poznávací zájezdy a mnoho dalších nabídek rekreace a cestování.
Zájezdy do Egypta můžete koupit levně u cestovní agentury Zájezdník.cz, která má v nabídce dovolenou od více než 150 pojištěných cestovních kanceláří. Ceny jsou stejné jako u CK, výhodou je porovnání všech zájezdů na jednom místě. Právě tato agentura vám zde přináší i své tipy.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Alexandria: Alexandria je druhé největší město v Egyptě. Obývá ho zhruba 3 300 000 obyvatel. A skoro všichni obyvatelé jsou Egypťané. Centrem města je Midan Saad Zaghoul, na jeho konci se nachází hlavní vlakové a autobusové nádraží. Turisty nejnavštěvovanější je promenáda Sharia 26th July ukončená pevností postavenou ze zbytků majáku, který tu stál dříve. Další navštěvovanou atrakcí jsou katakomby z 1-2 století. Mají tři patra a jsou 35m hluboké. Slouží jako pohřebiště asi třista tělům. Pouze první 2 patra jsou k vidění, 3. patro je bohužel zatopeno vodou a tak v něm neuvidíte žádnou egyptsko-římsko-řeckou výzdoubu jako je v předešlých patrech. Další pozoruhodností je Řecko- Římské muzeum.

Dahab: Do Dahabu, což je v překladu zlato, jezdí především mladí lidé. Láká je sem pestrá nabídka sportovních aktivit - např. potápění a vodní lyžování. Zdejší obyvatelé jsou už za ta léta navyklí turistkám v bikinách, které tak nikoho nepohoršují. Večer Dahab doslova ožívá, rozzáří se všechny uličky a je jen na vás, kterou restauraci nebo bar navštívíte. A pokud budete chtít, tak vám zdejší ženy upletou copánky a nebo vás některý z tatérů pomaluje henou. Moře v Dahabu je krásně čisté, ale o něco studenější než v dalších letoviscích. Horské panorama, které hraje při západu sluníčka všemi barvami, je překrásné a dělá Dahab romantickým místem. Dahab leží 85 kilometrů od Sharm El Sheikového letiště. Jak už název říká, v minulosti se ve zdejších horách těžilo zlato.

Na závěr
Tak co, už jste se rozhodli, kam na dovolenou? Zkuste se rozhodovat zde.
(8. 9. 2009 | webstudyo)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí