Středa, 21. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Cestování | Zpravodajství

Dlouhodobá předpověď počasí pro vásPočasí významně ovlivňuje naše životy, což je nepochybně důvod, proč se zajímáme o jeho předpověď. Jak bude zítra, pozítří, popozítří? A co za týden? A za dva týdny, až pojedete na dovolenou, na hory nebo třeba na chalupu? Odpověď dává web věnovaný dlouhodobé předpovědi počasí.

Dlouhodobá předpověď počasí: Předpověď počasí pro ČR, aktuální počasí i diskuse o počasí. Nechybějí pranostiky.
Na základě sebraných dat jsou za pomoci výpočetní techniky a matematických modelů vytvářeny předpovědi počasí, a to krátkodobé i dlouhodobé. Již dávno pryč jsou tedy doby, kdy lidé počasí předpovídali pouze na základě změn atmosférického tlaku nebo dokonce jen pranostik.

Několik příkladů toho, co na webu najdete
Na webu Předpověď-Počasí.Dlouhodobá.cz najdete předpověď počasí až na měsíc dopředu, ale také lidové pranostiky, přehled typického počasí nebo mapu aktuálního počasí v ČR. Nechybí ani diskusní fórum o počasí.

Najdete tu rovněž vysvětlení některých pojmů. Říká se tu třeba: „Počasím rozumíme souhrn několika základních faktorů – z hlediska běžného člověka bývají nejdůležitější teplota a srážky, důležitou roli ovšem hrají rovněž atmosférický tlak, vlhkost vzduchu a rychlost či směr větru. Tyto faktory lze měřit z pozemských meteorologických stanic, případně z meteorologických balónů . Významnou roli ve sběru dat hrají meteorologické radary, které sledují, kde se vyskytují srážky a jak jsou intenzivní. Sebraná data jsou pravidelně ukládána a dále zpracovávána.“

Na závěr
Potřebujete-li znát dlouhodobou předpověď počasí, pak byste na webové stránky Předpověď-Počasí.Dlouhodobá.cz, dostupné i pod krátkou adresou Dlouhodobá.cz, měli určitě zavítat.
(17. 8. 2009 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí