Čtvrtek, 22. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Elektronika a počítače

Každý den jeden komerční software zdarmaKomerční software za tu nejkrásnější cenu pod sluncem - tedy zdarma - si můžete každý den stáhnout na webu GiveAwayOfTheDay.com. Objevují se tu produkty z nejrůznějších kategorií, od vypalování CD/DVD/Blu-Ray - například software StarBurn, přes grafický program InPaint a čtečku webových fór až třeba po software Sax2 pro detekci a prevenci průniků. A někdy jsou to skutečné specialitky.

GiveAwayOfTheDay: web nabízející komerční software zdarma.
Princip fungování webu GiveAwayOfTheDay je velmi jednoduchý: Každý den je tu po dohodě s autory publikován jeden komerční software - návštěvníci si jej pak mohou zdarma stáhnout a nainstalovat. Na instalaci, jejíž součástí je i registrace, přitom mají čas do konce aktuálního dne. Takto nainstalovaný software pak mohou legálně používat.

Najdete tu například...
Za dobu existence webu GiveAwayOfTheDay se tu objevily desítky nejrůznějších programů. Některé jsou pouze hříčkami - například různé screen-savery nebo jednoduché utility, jiné představují seriozní nástroje - například pro správu operačního systému. Do druhé skupiny patří třeba Driver Magician, který umožňuje zálohování a obnovu driverů pod Windows, nebo Easeus Partition Manager pro správu diskových oddílů.

Ke specialitkám patřil třeba CHM Editor, WYSIWYG editor pro práci se soubory CHM, grafický program PD Particles pro kresbu s „částicovými“ štětci nebo Expense Tracker pro sledování výdajů domácnosti.

Ke stažení už byl třeba také kalkulátor biorytmů, konvertor PDF do dokumentů ve formátu MS Word nebo i software pro tvorbu videa na web Wondershare WebVideo Author. Poslední zmiňovaný produkt umožňuje import videa z kamer, jeho střihání a pak i export do formátu Flash movie (SWF) nebo Flash Video (FLV).

Autoři GiveAwayOfTheDay se snaží rovněž publikovat zdarma k downloadu komerční hry, a to ve speciální sekci. Zatímco v některých obdobích jsou hry k dispozici celkem pravidelně, jindy i delší dobu chybějí.

Ještě několik poznámek
Jak už bylo zmíněno v úvodu, software lze po stažení, instalaci a zpravidla automatické registraci legálně používat, oproti koupené verzi se však přece jen setkáte s drobnými omezeními. K dispozici není žádná bezplatná technická podpora ani upgrady, produkty lze využít pouze pro osobní potřebu. Lze však předpokládat, že pro většinu uživatelů nebudou tato omezení představovat žádný vážný problém.
(19. 11. 2008 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Poslední dobou se zhoršili
Jo jo, na giveavay už chodím nějakou dobu, ale poslední dobou se podle mě dost zhoršili. Spousta těch takzvaných komerčních softvérů jsou docela zbytečné kraviny.

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí