Pondělí, 01. 06. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Elektronika a počítače

Porovnejte rychlost svého počítače s ostatnímiMáte svůj počítač dobře vyladěný? A jak jste na tom ve srovnání s ostatními? Pokud vás zajímají odpovědi, zamiřte na web NovaBench.com, kde si můžete nejen zdarma stáhnout testovací software, ale také poměřit svůj počítač s ostatními. A podívat se, jaké počítače vlastně ostatní lidé používají.

NovaBench: Web s výsledky testů rychlosti počítačů a benchmark zdarma.
Benchmarkový software NovaBench je určen pro počítače s operačním systémem Windows, na kterých provádí testy procesoru (CPU), a to i vícethreadové (test multithreadingu), grafiky nebo zápisu na pevný disk. Výsledkem je přehledná tabulka a celkové score testovaného počítače. To pak může každý uživatel snadno porovnat s ostatními.

Příklady použití
Než si stáhnete software NovaBench pro určení benchmarku svého počítače, můžete si prohlédnout ukázkové screenshoty. Není jich pravda mnoho, ale uděláte si z nich alespoň základní představu můžete. Protože je ale benchmark zdarma, nemáte vlastně co ztratit.

Velmi zajímavou sekcí webu jsou statistiky. My jsme se zde například dočetli, že nejvíce počítačů je dnes osazeno 2 GB paměti RAM a více testovaných počítačů disponovalo 4 GB RAM než 1 GB. 70% podíl tu mají procesory Intelu, 30% AMD. Ohledně operačních systémů jasně vedou Windows XP Pro (58 %), následují je XP Home (22 %) a Vista Premium (16 %). Naprostá většina testovaných počítačů dosáhla score 100 až 250 bodů, našlo se ale i více než 150 počítačů se score vyšším než 400.

Prostřednictvím stránky Score Finder můžete vyhledávat mezi vloženými výsledky testů ostatních uživatelů, a to podle operačního systému, procesoru nebo dosaženého výsledku. Zadat můžete i jméno zadavatele výsledku, znáte-li jej.

Co byste ještě měli vědět
Web NovaBench je součástí NovaTech Network, která nabízí zajímavých nástrojů několik. NovaBench je zřejmě nejsnáze použitelným z nich a je vhodný opravdu pro každého. Pokud na základě jeho výsledků zjistíte, že váš počítač nedosahuje takových výsledků, jaké od něj očekáváte, můžete se pak podívat po některém z nástrojů, které usnadňují ladění výkonu počítačů.
(17. 11. 2008 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí