Úterý, 27. 10. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Finance a podnikání

Kompletní průvodce affiliate programyPokud se zabýváte tvorbou webů nebo internetovou reklamou, jistě jste již slyšeli o affiliate programech a výdělku přes ně. Chcete se v nich lépe orientovat a vydělat tak na internetu větší peníze?

1affiliate: Katalog affiliate programů. Partnerské programy, díky kterým vyděláte.
Affiliate marketing je druh reklamy, který funguje na provázanosti prodeje služeb nebo produktů s reklamní kampaní. Webmaster je zde placen za určitou akci, obvykle objednávku, registraci, případně i pouhé kliknutí.

Reklamní banner či textový odkaz vloží webmaster na své stránky a výše zisků spočívá prakticky v tom, kolik peněz návštěvníci, kteří klikli na reklamu, vydělají provozovateli affiliate programu. V ČR a na Slovensku je tato forma reklamy velmi populární a to jak mezi webmastery, tak i mezi poskytovateli tohoto druhu reklamy. Jak jinak si vysvětlit, že je u nás podle některých zdrojů více affiliate programů než v o mnoho větším Německu a to i včetně affiliate programů spravovaných v affiliate sítích?

Jeden příklad za všechny
Z nabídky českých a slovenských affiliate programů naprostá většina využívá provizní systém. Obvyklá provize za úspěšnou objednávku je mezi 5 % a 15 % z celkové částky zaplacené zákazníkem za zboží, v případě služeb lze nalézt i takové affiliate programy, které platí 50 % i více. Důležitý je prodej, není problém vyrobit zboží nebo poskytnout službu. Mnohdy je pro internetové obchody těžší ve velké konkurenci sehnat zákazníky, a pokud jim je seženete, rádi vám za to dají provizi. Částky, vyplácené v affiliate programech mnoha českých firem jsou i v řádech stovek tisíc Kč za měsíc. Např. Invia již partnerům podle dostupných informací vyplatila téměř 12 000 000 Kč, Provizni-System přes 7 000 000 Kč, a to jsou jen 2 firmy z více než 500 z ČR a Slovenska.

Při výběru vhodného affiliate programu dbejte na to:

- aby se hodil k tématu vašeho webu,

- nabízely se atraktivní výrobky či služby,

- měl dobré provize či fixní platby za prodej či registraci,

- neměl přehnaně vysoké výplatní minimum,

- neměl špatnou pověst mezi webmastery.

Affiliate programy jsou také vhodné, pokud nechcete kvůli povinnosti být plátcem DPH využívat Google Adsense a další zahraniční firmy z EU. Vybrat si můžete mezi 400 českými partnery a nemusíte každých čtvrt roku řešit přiznání k platbě DPH.

Co byste ještě měli vědět
Najít vhodný affiliate program můžete např. na 1affiliate.cz, kde je k dnešnímu dni 406 českých a 121 slovenských affiliate programů. Ideální jsou takové, které se přímo hodí k tématu vašeho webu. Klidně si jich porovnejte více. Vybírat můžete dle kategorie, země a dalších vlastností. Můžete si např. určit, že hledáte české affiliate programy na prodej bot. Nebo affiliate programy internetových seznamek a mnohé další. Své zkušenosti můžete také napsat do komentářů jednotlivých affiliate programů a přidat jejich hodnocení.
(4. 6. 2010 | iqsyscz)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí