Úterý, 01. 12. 2020
DomůO násUživatelská sekce
Propagace zdarma
Inzerce
Inzerce zdarma
Vkládání nových článků uživateli i nové registrace byly dočasně pozastaveny.
Zábava a volný čas

Tvořte své vlastní 3D fotografie a 3D videaJako 3D obrázky jsou označovány obrázky, na kterých můžete spatřit zobrazené objekty tak, jak byste je viděli v prostoru. Objekty tedy nejsou ploché a na jedné ploše, ale jsou zjevně prostorové a umístěné v různých vzdálenostech od pozorovatele. Mohou dokonce i vystupovat před scénu - například před monitor počítače. A jediné, co potřebujete k jejich pozorování, jsou zpravidla 3D brýle.

3DJournal: Všechno o 3D fotografiích a 3D videu.
Příběh serveru 3DJournal začal v jednom muzeu. A začal docela nenápadně. Bylo to v místnosti optických iluzí. Návštěvníci tady mohou zahlédnout proměny obrazů v zrcadlech nebo s nosem na skle sledovat 3D kresby. Majitele 3DJournalu tehdy napadlo, že by bylo prima tuto zkušenost nabídnout všem návštěvníkům internetu. A tak v roce 2003 spustili 3DJournal, nabídli 3D brýle i 3D software.

Najdete tu například...
Pro fotografování ve 3D lze použít jakýkoli digitální fotoaparát i fotoaparát na film, videokameru, webovou kameru a podobně. Platí to, co v klasické fotografii: Čím lepší přístroj (a fotograf, samozřejmě), tím lepší fotografie. Vyfotografované scény je pak třeba nahrát do počítače. Potom už je jen nahrajete do softwaru 3DJournal a za chvíli jsou vaše 3D fotografie (nebo dokonce 3D video) hotovy.

Existují i některé 3D tipy a triky. Při hledání vhodného záběru si zapamatujte nějaký bod na objektu v popředí (kámen, člověk, strom) a snažte se ho umístit do svislé osy záběru (můžete to vidět zde na obrázku). Rozkročte se, abyste měli stabilní pozici. Zkontrolujte, že vybraný bod je opět na svém místě na svislé ose záběru (a stále ve stejné výšce), například u křížku uprostřed. A další a další.

Na webu 3DJournal najdete nejen rady, ale také galerie 3D obrazů, 3D odkazy a mnoho dalšího.

Co byste ještě měli vědět
Některé články na webu 3DJournal jsou pro každého zcela zdarma. Zdarma je i volná (Free) verze programu pro tvorbu 3D fotografií a 3D animací/videa. V rámci jednoho balíku předplatného můžete získat přístup ke všem článkům, plnou verzi programu pro tvorbu 3D fotografií (a prostřednictvím sérií obrázků i 3D videí), vlastní galerii a 3D brýle...
(25. 5. 2009 | redakce)


Zaujal vás tento článek? Upozorněte na něj ostatní...


Komentáře
Dobrý
Je to tu fakt dobrý asi tu strávím víc času. Do nedávna jsem se věnoval 2D foto a2D filmům,ale jdu s dobou a přecházím do prostoru.

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
Horké články
Aktuální citát

Citát

Inzerce
Anketa
Inzerce
Nejčtenější články

 

©2008-2020 OkoWebu.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí